Na této stránce se seznámíte s tím, co si máte pořídit, než si pořídíte želvičku druhu Testudo hermanni, Testudo graeca nebo Testudo marginata.

Terárium pro tyto suchozemské želvy je lepší bez spodního větrání, rozměrově minimálně 80 x 40 x 40cm. Jestli je to ve Vašich možnostech, je lepší si pořídit terárium větších rozměrů, čím větší, tím lepší. Určitě nemohu doporučit pro chov želv otevřené akvárium. Hlavně ne do bytů, kde je velmi nízká vlhkost vzduchu (panelový dům).

Dále budete potřebovat jednu žárovku, jednu speciální zářivku a spínací hodiny, podestýlku a nějakou podložku na krmení.

Žárovka slouží suchozemským želvám pouze k nahřívání. Jiný význam by neměla mít. V žádném případě nesmí svítit celý den, proto budete potřebovat spínací hodiny, abyste mohli regulovat svícení žárovky a tím i teplotu v teráriu. Zářivku budete potřebovat k dodávání světla suchozemským želvám a také k dodávání životně důležitých látek (vitamínů) pro želvičku.

V zářivce je obsaženo UVA 33% a UVB 10% záření. Zářivka se jmenuje Repti-Glo 8.0 - 10.0.

Žádné jiné zařízení pro malou želvičku nemohu doporučit. Nevylučuji však, že časem nemůžete želvičce pořídit nějaké zábavné centrum, dát ji do terária něco na prolézání, zelenou rostlinu, atd. To však až později, až si na Vás zvykne a bude se u Vás cítit doma. Určitě to každý z Vás pozná sám, kdy nastala tato změna.

Hlavně žádné topné kameny, kabely ani jiné podobné zařízení Toto zařízení si však nepořizujte pro želvičku nikdy.

Želvy druhu Testudo hermanni, Testudo marginata a Testudo graeca odchovávám a také prodávám.

Budoucí chovatelé, se mě často ptají, kterou želvičku bych jim doporučil. Záleží na podmínkách, které mají pro chov želvičky.

Testudo marginata (želva vroubená) je největším chovaným druhem Testudo, chovaných v našich podmínkách. Dorůstá v dospělosti v yjímečně až 40 cm. Roste však pomaleji než ostatní druhy. Proto budete potřebovat k jejímu chovu zahradu nebo venkovní výběh dostatečných rozměrů. Podle mě je to nejkrásnější chovaná želva dostupná většině chovatelů. Pro její odchov budete však potřebovat terárium do té doby než ji budete chovat celoročně venku.

Testudo graeca (želva žlutohnědá) její velikost se pohybuje v dospělosti okolo 30 cm. Je to také velmi rozšířený druh chovaný u nás. Pro její odchov budete také potřebovat terárium.

Testudo hermanni (želva zelenavá)

Podle mne je to nejvíce oblíbená suchozemská želva vzhledem ke svým velikostem. Dorůstá 17-28 cm podle druhu a poddruhu. Její chov je nejméně náročný, proto tento druh doporučuji dětem a začínajícím chovatelům. Její chov může být po celý život v bytě a občas ji můžete dát ven na trávu. Ovšem i pro tento druh želvičky budete potřebovat patřičně vybavené terárium s UVA a UVB bez jehož nedostatku všechny druhy želviček časem zahynou. Vše můžete zakoupit společně se želvičkou zde. Nemusíte si nic připravovat dopředu. Bez patřičného vybavení terária nedoporučuji si želvičku ani pořizovat.

Vše ostatní si přečtete v klubu chovatelů na stránkách www.chovzelv.cz, do něhož obdržíte přístup při převzetí želvičky.

 

< Zpět na "Reference" Pokračovat na "Ceník" >

Přihlášení

Facebook

Můžete nás podpořit také na Facebooku

 

 

 
 

On-line uživatelé

Právě přítomno: 109  hostů a 2  členi