Veronika Mindlová, 14. 20. 2022

Pořídili jsme si dvě želvičky z letošní chovu 2022 a jsme moc spokojeni jak se želvičkami, tak i možnostmi konzultací na telefonu, službami typu webu, i dodanou výbavou. Přestože jsem nenašla na stránkách výbavu nafocenou, byla jsem velmi mile překvapená kvalitním vybavením za velmi příznivé ceny. Na internetu je spousta možností koupě, pokud ale chcete zdravé želvičky, s možností konzultovat potřebné a to vše v balíčku za skvělé ceny, obraťte se na chovatele pane Kmocha.

Soňa Čeřovská, 7.12. 2020

Dnes je to 7 týdnů, co jsme si přivezli 2 želvičky zelenavé od pana Kmocha. Panu Kmochovi moc děkujeme. Z želviček máme velikou radost - jsou krásné, zdravé a naprosto úžasné. Zpočátku jsme se trochu obávali, zda chov zvládneme, ale pan Kmoch nám se vším poradil Máme od něj i veškerou výbavu pro chov - plně vybavené terárium (též skvělé). Vybrali jsme nejlepšího chovatele. Můžeme jedině doporučit.

Lucie Tóth, 6.3. 2019

Dobrý den, chtěla bych vyjádřit poklonu a poděkování panu Kmochovi. V říjnu loňského roku jsme si u něj, na doporučení kamarádů, koupili dvě želvata. Věnoval se nám dlouhou dobu, kdy vše trpělivě vysvětloval. Jsme úplní začátečníci a tak od té doby čas od času potřebujeme něco zkonzultovat. Pan Kmoch nám vždy ochotně poradil, a to s upřímným zájmem. Snad se neurazí, když prozradím, že mu doma s dětmi říkáme "želví otec, pan Kmoch". Pokud se rozhodnete pořídit si želvičky, určitě pana Kmocha jako chovatele jednoznačně doporučuji.  

Jakub Steinbach, 3.9.2018

Vážený pane Kmochu, tímto bychom Vám chtěli mnohokrát poděkovat za Váš vřelý přístup a veškeré informace, které jste nám poskytl ohledně chovu želv. Koupili jsme si u Vás dvě želvičky a prošli jsme si několikahodinovým školením, které pro nás bylo ve všech směrech přínosem. Při dodržování všech rad se našim želvičkám, Boženě a Oldřichovi, daří skvěle a rostou jako z vody. Jsme moc rádi, že jsme si želvičky pořídili od Vás a to nejenom kvůli tomu, že se na Vás můžeme kdykoli obrátit. Mockrát děkujeme!

Tereza Kakosová, 29.5. 2018

Dobrý den pane Kmochu, nejsem žádný veliký pisálek do diskuzí a podobně. Želvičky od Vás máme již nějakou dobu,nyní již čtyři. Je zajímavé, jak se ze zdánlivě dosud normálně fungujících lidí, můžou zakoupením želvičky ,stát nefalšovaní nadšenci tak malých stvoření, která snad mnohdy ovlivňují i chod domácnosti. To když musíme být doma včas,abychom je stihli ještě vykoupat, domů se nejede, dokud nejsou v nákupním košíku nějaké listy ze zeleniny a podobně 😁. Čím déle je máme, tím je máme samozřejmě raději, hlavně já a uvědomujeme si jejich dokonalost a osobnost. Tedy děkujeme za želvičky i za instrukce k chovu, které se mě osobně jeví jako velice jednoduché avšak velmi efektivní. Momentálně jsou naše želvy již venku, kdy sledujeme jejich změnu v chování. Staly se z nich nejednou více osobitá a nespoutaná stvoření 😀. Jednu jedinou chybu však mají a to tu,že neumí mluvit, protože rozhovory s nimi, s tvory tak moudrými a dokonalými, že se nemusely za dlouhou dobu nijak měnit a vyvíjet, to by byla opravdu slast pro duši,měly by co vyprávět. Takže, ještě jednou děkujeme a přejeme zájemcům o želvičky, ať mají to štěstí, že si pořídí želvičku od Vás a vydrží pokračovat dál s Vašimi radami a nedělaji v chovu nějaké experimenty . S pozdravem, Kakosová Tereza.

Jan Kodl, 14.1.2018

K vánocům v roce 2016 jsem od pana Kmocha koupil želvičky jako skvělý dárek.Kromě želviček jsem zakoupil také terárium včetně ostatního nezbytného vybavení. Protože obdarovaní jsou začátečníci a o chovu mnoho nevědí, nechají si raději poradit v podstatě se vším. Pan Kmoch je doslova pan chovatel, který se o své vědomosti a lety nabyté zkušenosti s chovem želv dokáže podělit. Doporučuji všem, kteří si chtějí nové členy do domácnosti pořídit.Želvičky se májí skvěle, roste jako z vody :)

Petr Závorka, 29.9.2016

Touto cestou bychom chtěli pana Kmocha pozdravit a poděkovat za naši želvičku Zůzu. Koupili jsme ji již loni a letos tedy budeme zimovat podruhé. Zimovali jsme samozřejmě s obavami, ale želvička sama začala začátkem října vyhledávat klid a omezovala příjem potravy, takže nebylo snad ani co řešit. I když naše Zůza nebyla poprvé zimovaná celé dva měsíce, můžeme dnes říci, že ji zimování velmi prospělo. Po probuzení, kdy jsme na ni s ničím nespěchali, to ještě tak nevypadalo. Ale na jaře a v létě byla velmi aktivní, žrádla spořádala opravdu hodně a výrazně vyrostla, že jsme ji začali říkat také Macek. Naše želvička tedy nepodporuje tvrzení, že nezimovaná želvička je zdravější, čilejší a více roste. I když nám bude po dobu zimování chybět, letos opět zimujeme. Snad se nám podaří zvládnou celé dva měsíce.

Závarka 1  Závorka 2

 

Michal Kaputa, 17.7. 2016

Pokud chcete chovat želvičky, rozhodně je doporučuji pořídit od pana Kmocha. Získáte tím nejen samotné želvičky včetně všeho potřebného (terárium, žárovky, etc.), ale zejména "přítele na telefonu":), který je ochoten vždycky poradit. To je v situaci, kdy je na internetu hodně protichůdných rad jak želvy chovat k nezaplacení.

Už samotná koupě je velmi milý zážitek. Kromě toho, že si želvičky můžete vybrat (v nabídce jich měl v době našeho příjezdu opravdu hodně), dostanete taky cca hodinovou instruktáž, co a jak dělat a nedělat.

Bohužel naše želvička po cca měsíci onemocněla, a proto jsme za možnost zavolat a poradit se byli hodně vděční. Pan Kmoch mi nabídl přijet mu želvičku ukázat. Zdálo se, že želvičce je "jen" smutno, proto jsme ji pořídili kamaráda. Těžko říct, co jí bylo, nicméně pak se zdálo, že má snad neurologické potíže (křeče, záchvaty). Nechali jsme želvičku panu Kmochovi, který se jí pokusili léčit a místo ní nám půjčil jinou želvičku (abychom neriskovali, že bude smutno té druhé... nikdy bychom neřekli, že psychické potíže můžou být u želviček tak závažné).

I přes snahu se želvičku bohužel vyléčit nepovedlo a tak nám zůstaly dvě nové želvičky.

Pan Kmoch se ovšem celou dobu choval velice odpovědně a obden jsme si telefonovali a probírali stav želvičky (úpřimně se o ní zajímal a vždy ochotně poradil).

 

Lenka Stavova, 10.7. 2016

Dobry den všem,

i my máme od pana Kmocha želvičku Terezku. Vloni v létě se nám,tedy Terezka zatoulala.Pustila jsem ji na zahradě s tím, že si přeperu venku nějaké oblečeni a budu ji hlídat. Zapomněla jsem na ni a ona za tu dobu někam odešla. Hledala jsem ji a nenašla. Až letos nám ji před týdnem přinesla sousedka z lesa. Cela rodinka je moc šťastna, že ji zas máme. I Terezka je nejspíš ráda. Má se hodně k světu, je čilejší a určitě někde v přírodě i sama zazimovala  - sama, poprvé..

Na pana Kmocha máme jen dobré hodnoceni. Želvička je zdravá jako buk. Poradil jak s výběrem, tak s chovem. A chtěli jsme holčičku a máme ji :-D. Výběr se podařil.  

 

L. Dvořáková, 14.5.2016

Dobrý den,

již dlouhou dobu se chystám napsat pár řádků a podělit se s mými zkušenostmi.

V loňském roce jsme si od pana Kmocha přivezli domů dvě želvičky. Zpočátku jsem měla obavy jak to zvládneme, protože máte doma zvířátka, které jste nikdy neměly a ještě k tomu to byly miminka.

Když jsme si je kupovali, tak nám pan Kmoch všechno vysvětlil s neuvěřitelnou trpělivostí, která mu vydržela ještě další tři měsíce a to po dobu, kdy jsem ho každý týden několikrát telefonicky bombardovala různými dotazy. Vždy mi s ochotou odpověděl a poradil.

Díky jeho radám máme první zimování za sebou a obě želvičky jsou v pořádku a mají se k světu. Je květen a ony rostou jako z vody.

Nejsem žádný spisovatel a tak budu končit. Jenom chci říct všem kdo si budou pořizovat toto zvířátko, že se mohou spolehnout na pana Kmocha, který je opravdu odborník a každému rád pomůže !!!!!

Jeho neuvěřitelná láska k těmto zvířátkům a jeho trpělivost je obdivuhodná.

Takže ještě jednou dík za všechno a v žádném případě se neloučím, protože jak se něco vyskytne okamžitě volám !!!

L. Dvořáková 

 

Dita Franklová

Chtěla bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat za vyléčení našich želviček. 

U pana Kmocha jsme si kupovali dvě půlroční želvičky na konci ledna. Dcery je měly slíbené za vysvědčení. 

Již samotný přístup při kupování želviček a popisování co se smí a nesmí bylo velmi profesionální, poučné a na místě. Dcery měly samozřejmě hodně informací načtených, ale vlastní zkušenosti jsou někdy více než popisky z knihy. 

Před dvěma týdny nám želvičky naší vinou nastydly (dcera je měla venku a zřejmě na želvičky ještě nebylo teplo). Když se želvičky nehýbaly a nejedly a měly zaslepená očička, uplakaná se dovolila zavolat panu Kmochovi o pomoc. Dočetla se, že budou nemocné. P. Kmoch poradil a povzbudil starší dceru, že nejlepší bude, želvičky mu dovézt a že se na ně podívají. Máme to z Prahy naštěstí kousek. Ještě týž večer dovezly želvičky. Nakonec želvičky zůstaly až do úplného vyléčení u p. Kmocha skoro 2 týdny. Každý den jsme si mohly zavolat a dozvědět se, jak se želvičkám daří a byli jsme informováni, co se jim podává za léky. Po necelých 14-ti dnech jsme si pro želvičky jeli. Obrovská radost a již nyní vidím, jak se holčičky starají ještě více o své dvě želvičky. Nyní želvičky hlídáme, dopřáváme jim lehčí rozmazlování. 

Děkujeme, Dita Franková s dcerou Bětkou a Majdou.

 

Lenka Šnajdrová

Před necelými dvěma týdny jsem přivezla domů želvičku od pana Kmocha. Mí známí si klepali na čelo, jestli jsem se nezbláznila, kvůli želvě cestovat přes půl republiky a zase zpátky, a proč jsem si ji prý nekoupila v nejbližším zverimexu.

Měla jsem ale dva pádné důvody:

(1) Jsem chovatel-začátečník a opravdu nedokážu poznat, v jakém zdravotním stavu je želvička, kterou mi někdo nabízí k prodeji. Navíc si myslím, že v mnoha případech to nepoznají ani zkušení chovatelé. Želvička může mít nějakou nemoc, která prostě na první pohled vidět není a možná se Vám pak stane, že želvička po několika týdnech u Vás doma zničehonic zahyne. Proto jsem chtěla želvičku přímo od chovatele.

2) Ve zverimexu by se mi věnovali maximálně 10 minut a hotovo. Pan Kmoch se mi věnoval celé tři hodiny (původně jsme plánovali dvě, ale nějak se to protáhlo), měl spoustu trpělivosti a času a vysvětlil mi vše, co začátečník potřebuje o želvách vědět. Z několika desítek malých želviček jsme vytáhli z terária pět, které mi nejvíce padly do oka, a během vysvětlování jsme nechali lézt dostatečně dlouhou dobu po stole, abych se nakonec mohla rozhodnout pro tu „nejhezčí a nejlepší“ (volba byla těžká, nádherné a zvědavé byly všechny!).

K želvičce jsem si mohla zároveň u pana Kmocha zakoupit vše, co je k chovu potřeba (terárium, hobliny, osvětlení, granule a ještě pár dalších drobností). Ale tím to ještě zdaleka nekončí! Pan Kmoch je nesmírně ochotný poradit po telefonu a navíc jsem se stala členem „klubu chovatelů“, takže na rozsáhlém diskusním fóru si můžeme vzájemně vyměňovat naše zkušenosti a postřehy. No řekněte, poskytli by Vám takový servis ve zverimexu? Z želvičky máme doma velikou radost. Je to moc milé zvířátko, nelítá z něj peří, prach ani jiné alergeny. V dnešní uspěchané době si moc ráda udělám každý den aspoň trošku času na našeho nového „člena rodiny“, který si u nás rychle zvyká.

Pane Kmochu, ještě jednou Vám mnohokrát děkuji!

Lenka Šnajdrová

 

Pěkné čtení - Želví příběh

Otčenáškovi

Dobrý den,
náš želví příběh začal tím, že jak je obvyklé, naše děti pořád škemraly, že chtějí zvířátko. Dcera má však alergii na kočičí srst a tak jsem nechtěla pokoušet ani jiné chlupaté kamarády. Nakonec naše volba padla na želvičku a to suchozemskou, aby se s ní dalo „něco dělat“ :-) chovat, chodit ven apod. Měla jsem veliké štěstí, že jsem se zmínila kamarádce, ještě než jsem sama začala pátrat a ona mě odkázala rovnou na stránky pana Kmocha, od kterého má jiná její známá želvičku.
Dnes zpětně poznávám, že to bylo opravdu veliké štěstí a jsem za něj vděčná. Takto přehledné stránky, které se věnují chovu želv jsou opravdu unikát. Je zde tolik informací a zkušeností od pana Kmocha a t olik variant dotazů od jiných chovatelů, které Vám pomohou se orientovat, že se nemusíte obávat, že něco nezvládnete. Je ovšem potřeba řídit se pouze jedním konceptem a ne míchat páté přes deváté a hledat další informace na internetu, nedej bože někde v obchodech.
Na konci listopadu minulého roku jsme si tedy vyrazily pro jednu želvičku zelenavou, ale co myslíte, domů jsme přivezly dvě. Aby nebyla opuštěná, i když máme tři děti a je u nás dost veselo :-). Obdivuji pana Kmocha za jeho ochotu věnovat se budoucím majitelům dlouhou dobu, je vidět, že mu osud jeho odchovanců není lhostejný. Vyzbrojeni veškerým zařízením, které jsem si s želvičkami u pana Kmocha koupily, jsme si dva malé drobečky odvezli domů. Od té doby nám na lištu v počítači přibyla stránka www.chovzelv.cz a s její pomocí se staráme o želvičky tak jak nejlíp umíme. Ještě musím zdůraznit, že ve dvou případech , když jsme si nevě děli rady a volali panu Kmochovi o pomoc, nikdy nás neodbyl a poradil. Za to mu chceme touto cestou znovu poděkovat, protože víme, že on má na starost 100x více želv !
Nyní jsme po prvním zimování, které zatím probíhá úspěšně a pevně věříme, že to tak půjde dál. Život naší rodiny se díky dvěma želvičkám obohatil, dětem jistě prospívá, že mají někoho dalšího na starost a spoustu důležitých věcí se i všichni naučíme.

Zdravíme všechny chovatele želviček

M.Otčenášková s rodinou.

 

ŽelváciPřibylovi

Dobrý den,
asi jako všichni chovatelé želviček, tak i my s pří­telem, jsme měli strach o naše dva želváky Pepí­ka a Timyho při pří­pravě na zimování­ a během celého zimování­. Jelikož jsme jako nováčci se zimování­m neměli žádné zkušenosti, několikrát jsme pana Kmocha prosili o radu, co a jak dělat, aby jsme želvičky správně zazimovali.

P. Kmoch byl pokaždé velice ochotný a rád poradil, když okolo sváků nestí­hal a měl málo času na odepisovaní­ dotazů, velice ochotně se se mnou spojil i přes mobil, aby nám poradil. V současné době jsou želvičky úspěšně probuzené a jsme ve fázi, kdy želvičkám dáváme hlávkový salát. Při probouzení­ jsme byli hodně nervózní­, zda želvičky zimování přežili. Dí­ky článkům p. Kmocha, jak postupovat při uspávání a probouzení želvičky, u nás zimování­ proběhlo úspěšně. Za to p. Kmochovi patří­ velké dí­ky. P. Kmochu, jste člověk na správném místě a je vidět, že svého koníčka, chov želv, děláte opravdu s láskou.

Eva Adamcová a Tomáš Přibyla

 

 

 

Jaroslava Dlouhád87f

Dobrý den,
pana Kmocha můžu jedině doporučit,vím co píši,mám srovnání i s jiným tzv. chovatelem.

Vždycky jsem si přála želvičku,jednoho dne jsme si jí přivezli domů,dostali jsme pramálo informací k jejímu chovu atd. se slovy,že to zvládneme.Stalo se,že nám záhy zahynula.Byla jsem moc smutná a žádné zvířátko už nechtěla.

Proto,když jsem v květnu o letošních narozeninách dostala od manžela malou želvičku,kterou koupil od pana Kmocha,měla jsem smíšené pocity a cítila obrovskou zodpovědnost.K tomu jsem,ale dostala odkaz na tyto stránky,které když jsem přečetla hned mi bylo lépe a získala jsem pocit,že tentokrát to zvládneme.Na těchto stránkách se dovím opravdu všechno co potřebuji a pokud stále v áhám napíšu dotaz a pan Kmoch vždy ochotně odpoví nebo v krajních případech poradí i po telefonu.
Želvička Rozárka byla velice čilá už když jsem jí dostala a i v mé (naší) péči se jí daří,trochu vyrostla a také přibrala nějakých 12g.

Jsem nesmírně ráda,že mám želvičku z chovu pana Kmocha,pro kterého zájem o želvičku prodejem nekončí,ale snaží se poradit,povzbudit.Jeho letitá praxe je pro mě zdrojem informací,které k úspěšnému chovu potřebujeme všichni.

Tímto i panu Kmochovi děkuji za tyto stránky,ochotu radit a zájem o naše želvičky.

Nyní Rozárka spinká a už se těším až se v únoru vzbudí a bude mi (nám) dělat zase radost.

Na závěr bych chtěla napsat aby jste při koupi želvičky opravdu pečlivě vybírali,já už naštěstí nemusím mám pana Kmocha.

S pozdravem Dlouhá

Monika Nixová

Dobrý den,
Želvičku zelenavou od pana Kmocha máme od dubna 2010.
Při rozhodování a pátrání od koho želvičku koupit, nás nejvíce oslovily tyto stránky a teď už víme, že to bylo to nejlepší rozhodnutí. Už při odběru želvičky se nám pan Kmoch maximálně věnoval a všechno vysvětlil.
Na těchto stránkách s diskuzním fórem lze najít opravdu vše, co především začínající chovatel potřebuje. Navíc pan Kmoch ochotně odpovídá na všechny dotazy a pokud se vyskytne nějaký problém, vždy ochotně pomůže. Nedocenitelná je i možnost osobní konzultace, za kterou panu Kmochovi moc děkujeme.
Musíme říct, že chování želvičky je radost pro celou rodinu a tak jsme se rozhodli naší želvičce na jaře pořídit ještě jednoho želvího kamaráda nebo kamarádku...
Nixovi

Tomáš Přibyla a Eva Adamcová

Dobrý den pane Kmoch,
po delší době co jsme se neozvali Vám chceme dát nějaké informace o tom, jak se našim želvičkám Pepíkovi (82) a Timimu (197) daří.

Pepík dnes váží 62 gramů a Timi 42 gramů a oba se mají čile k světu. Celé léto byla ta menší líná a někdy prospala celý den, ale poslední dobou je dost aktivní  a nevypadá to, že by měla jít zanedlouho spát. Od posledního mého příspěvku kvůli velkému bílému kamínku v zadečku Pepíka se nám nic takového již nepřihodilo, začali jsme od té doby více koupat, prodloužili jsme koupání z 20 minut před kamínkem na 30-60 minut denně po této příhodě. Po koupání je většinou necháváme lézt po stole. To zdolávají veškeré překážky co jim na stole necháme. Nejlepší je, když jeden z nich vyleze na notebook a udělá veliké hovínko.... :-)

Chuť k jídlu mají pořádnou, kolikrát koukáme kolik se toho do tak malých želviček vejde, nejraději mají granulky, potom pampelišku, jetel, Pepa bodlák a Timi je na jahody (ale ty jen občas...). Pepa je přítulná želvička, nechává se klidně hladit po hlavičce, i po nohách. Timi je zase takový bojácný a nenechá se hladit jako Pepa, to jen vyjímečně. Přes léto jsme je brali ven, ale hlídali jsme je, měli jsme o ně strach, přeci jen jsou pořád malé. Nyní se chystáme na zimování, máme z toho trochu strach, tak doufáme, že to zvládneme dobře.

S pozdravem Tomáš Přibyla a Eva Adamcová

Milan Cirkl

Dobrý den.

Dlouho jsme uvažovali,že si koupíme želvičku.Neměli jsme ještě jasno kde,ani jakou.Obeslal jsem několik nabídek,objel několik zverimexů,pročetl informace na internetu.Tam jsme narazili na spoustu protichůdných informací,jak ve vybavení terárka,osvětlení,krmení,zimování apod.Štastná náhoda nás přivedla k panu Kmochovi.Je opravdu člověk na svém místě-je vidět,že ho práce se želvičkami baví a opravdu jim rozumí.Na místě se snažil vyčerpávajícím způsobem vás uvést do problematiky chovu a vysvětlit vše,co potřebujete.Výborné je,že prodejem želvičky jeho pomoc a rady nekončí,ale můžete ho kdykoli požádat o radu a pomoc.Já myslím,že ho před prvním zimováním budu kontaktovat často))))).

Pana Kmocha můžu opravdu jen doporučit...

Magda Tomíčková

Dobrý den,
Když jsme si od pana Kmocha odváželi první želvičku, netušila jsem, že se brzy stane členem naší rodiny a jejich chov se mi natolik zalíbí, že dnes máme želvy čtyři.

Při koupi želvičky jsme dostali spoustu důležitých informací, které bychom při koupi ve zverimexu určitě neměli a také jsme dostali přístup na webové stánky, kde můžeme najít další užitečné informace a rady, aby želvičky dobře prospívaly. Navíc, když se někdy vyskytnul problém, vždy pan Kmoch poradil.
Pokud bych někdy chěla další želvičku, tak jedině od pana Kmocha.

Děkuji Vám pane Kmochu za to, co pro nás a naše želvičky děláte, a přeji Vám spoustu nových odchovů a spokojených chovatelů.

Magda Tomíčková

 

Palečkovi, Plzeň

Zdravíme všechny chovatele želviček, pana Kmocha a ty, kteří cíleně či náhodně vstoupili na tyto stránky.
Je tu napsáno mnoho hezkého a i my musíme přidat své zkušenosti.
Když jsme se s manželem rozhodovali koupit želvičku, začali jsme hledat od koho. Už jsme věděli, že zverimex a informace k chovu v brožurách není to pravé. Na internetu najdete lecos, ale stránky pana Kmocha nás zaujaly a bylo rozhodnuto. Nelitujeme. Pan Kmoch je zkušený chovatel. Při koupi želvičky nám věnoval spoustu času, cenných rad a trpělivě odpovídal na dotazy. A ceníme si i neustálého kontaktu formou diskusního fóra, kde si můžeme vyměňovat poznatky a zkušenosti s ostatními chovateli.
Pan Kmoch poskytuje nadstandartní služby a z vlastní zkušenos ti jednu popíšu.
Po zimování trpěla naše želvička průjmem. Zkoušeli jsme léky, úpravu stravy, ale bezvýsledně. Pan Kmoch už tušil, že musí pomoct příroda, vlastně želvičky želvičce. Neváhal a nabídl nám dvě varianty.
Ta první byla zapůjčení několika želviček k nám domů. Toho jsme se báli. Druhá varianta byla opak. Vzali jsme naše mrně a přivezli ho do hejna zdravých želviček k panu Kmochovi. Po více jak 4 týdnech stýskání jsme si přijeli pro uzdravenou želvičku a domů jsme si přivezli želvičky dvě. :-)
Kde jinde byste našli takovou pomoc?
Se spožděním ještě jednou panu Kmochovi děkujeme za ochotu, péči a čas, který věnoval nám a stejně tak věnuje všem svým svěřencům.
Jste-li rozhodnuti začít s chovem želviček, už nehledejte. Jste na správném místě a budete v dobrých rukou. Pana Kmocha můžeme jen doporučit.

S pozdravem
Palečkovi, Plzeň

 

Iveta Edrová

Dobrý den pane Kmochu,

19. prosince jsme si od Vás zakoupili želvičku č. 41 a pojmenovali jsme jí Kája. Uvidíme, jestli se z ní vyklube TEN Kája nebo TA Kája :) Omlouváme se, že jsme se neozvali dříve, ale díky Vašim skvělým stránkám, kde jsme vždy našli vše, co jsme potřebovali, jsme neměli důvod se Vás na něco ptát. Žádnou nezodpovězenou otázku stále nemáme, ale přeci jenom je to již nějaký čas, co jsme si Karla pořídili a tak Vás chceme informovat, jak se má.

Terárium i s vybavením jsme si zakoupili od Vás a tak jsme vše důležité již na začátku měli. Zářivku jsme umístili asi 6cm nad hobliny a bodovku s pomocí teploměru a pečlivého měření umístili tak, aby pod ní byla teplota okolo 41°C.
Doko upili jsme tedy digitální teploměr a vlhkoměr. Teplotu na druhé straně terárka má okolo 24°C, vlhkost přes den je okolo 60%, po zarosení na večer a noc stoupne až k 99%. Vlhčíme každý večer před spaním, jednu polovinu pořádně, druhou jen na vrchu. Sehnali jsme také velký břidlicový kámen, na kterém Kája papá a také s radostí kaká :)

Pořídili jsme teploměr do vody, kterým každý den měříme vodu na koupání a hlídáme, aby byla její teplota mezi 20-25°C. Koupáme každý večer před spaním, pořídili jsme mu veliký "bazén", ve kterém má dost místa i na brouzdání :) Zatím se mu nedaří, aby se do vody pravidelně vyprazdňoval, ale poslední dobou se mu daří celkem často se do vody vyčůrat, takže Karel dělá pokroky :)

Několikrát denně ho vyndáme z terárka, aby se prošel. Obvykle ho dáme na stůl, kde má spoustu míst, které může prozkoumávat, prolézat vším možným a hlavně vylézat na notebook a sklouzávat z něho dolů. To je jeho nejoblíbenější činnost :-) Naštěští nemá tendence ze stolu skákat, jak zmiňují někteří chovatelé v diskuzi. Ikdyž dvakrát se mu podařilo ze stolu spadnout, ale šlo spíše o to, že neodhadl šířku mezery mezi překážou a hranou stolu a převážil se. Naštěstí máme v pokoji koberec a tak nebyl dopad tak tvrdý. Nyní si již na to dávame veliký pozor a všechny takovéto nástrahy dáváme pryč.

Inspirováni Karlovým zájmem sklouzávat z různých věcí a drápat se na ně, jsme mu pořídili po třech měsících do terárka skluzavku, kterou s oblibou využívá a je schopen se sklouznout třeba 5x za sebou :-) Nevěřili jsme, že bude tak chytrý a pochopí, že aby se mohl znovu sklouznout, musí skluzavku obejít a vylézt na ní z druhé strany, kde není tak strmá - můžete kouknout na video:


Denní režim jsme mu oproti doporučení na Vašich stránkách mírně posunuli, abychom si ho užili i po návratu z práce a ze školy. Zářivka a žárovka se mu rozsvěcí v 10, avšak Karel čumákuje s hromadou hoblin za krkem již v 9.30 :-) Poté mu žárovka svíti po hodinách a vše zhasíná v 19.30. Někdy jde spát dříve, někdy i po zhasnutí běhá po terárku, až si ho musíme vzít na chvíli do dlaně a uhladíme ho, až spinká a pak ho přenesem do terárka jak malé miminko :)

K jídlu jsme mu dávali po celou zimu hlavně čínské zelí, občas římský salát a na zakousnutí okurku, rajče, jablko nebo podobné věci. Když jsme v obchoďáku, uloupíme tam občas maličkaté kousky jiných salátů nebo listky kedluben pro zpestření jídelníčku. Zatím nás naštěstí nikdy nechytli :-) Jednou týdně mu podáváme 4 granulky, 1x za 14 dní nabízíme i sušenou rybičku značky, kterou doporučujete v diskuzi, avšak ta ho stále vůbec nezajímá. Stejn ě tak si vůbec nevšímá mrkvičky, ani nastrouhané, nezabral ani trik s granulkami obalenými v nastrouhané mrkvi. Mrkvičku odstranil a baštil jen granulky. Naseli jsme i vojtěšku, kterou mu občas dáme a máme ji připravenou hlavně pro víkendy, kdy odjíždíme pryč, dáváme mu jí do terárka a díky ní má celý víkend čerstvé jídlo. V prosinci, když jsme si Karla pořídili, vážil 19g, nyní má 30g.

Abychom Vás nezahrnuli dalšími informacemi, chtěli bychom Vám poděkovat za všechny rady i za stránky, které máte. Vždy jsme na nich našli odpověď na všechny otázky, které jsme postupně měli. Naštěstí nebyly doposud s Kájou žádné problémy, každý den je aktivní, přes den se nezahrabává, pravidelně jí i vylučuje. Reaguje na náš hlas a vypadá to, že si na nás již zvykl. Prostě nám dělá jen a jen radost :-) Bereme ho jako naše mimčo a pořádně ho rozmazlujem, přátelé a rodina si z nás dělají legrac i a když kamkoli přijdem, jedna z prvních otázek zní: "Jak se má Karel?" :-)

Přejeme Vám hezký den

S pozdravem

Iveta Edrová a Martin Viktorin a Karel :)

 

Tomáš Zuzánek

Dobrý den,
nedávno jsme pořídili od pana Kmocha dve želvičky. Musim řict, že informovanost je základní předpoklad pro úspěšnej start v péči a chování těchto tvorů.
Musim ocenit trpělivost a ochotu pana Kmocha. Přes čtyři hodiny se mi věnoval a bylo vidět, že želvy a zvířata má rád. Plno věcí mi bylo objasněno a vysvětleno, vůbec si nedovedu představit, jak by tato "vstupní procedura" vypadalo v obchodě, kde kolem stepují zákazníci a nedej bože na burze, kde se člověk sotva protáhne.
Současně mi došlo, že to není až taková brnkačka, jak jsem si původně myslel (začátky chovu) a obratem mi došlo, že člověk přebírá velkou zodpovědnost. Ještě je třeba zmínit to, že možnost komunikovat se svým chovatem pře s tyto stránky je bezesporu velmi užitečná věc.
Závěrem bych rád poradil lidem, kteří přemýšlí o pořízení želvy, aby to nepodcenili a vsadili na kvalitu služeb.
Pana Kmocha doporučuji.

S pozdravem Tomáš Zuzánek.

 

Hana Hořínková

Chtěla bych moc poděkovat všem na těchto stránkách za dotazy a panu Kmochovi za odpovědi. Letos naši Ablu prvně zimujeme a řeknu Vám, je to pořádný stres hlavně pro nás. V podstatě na všechny dotazy, které jsem sem chtěla napsat, jsem tu našla odpověď, takže ještě jednou díky, často mě uklidnilo, že nečekaná změna v chování naší želvičky je vlastně normální.

Jinak co se týká příprav na zimování, bylo to pro nás fakt dobrodružství. Vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě a nemáme balkon ani místnost, kam bychom ji mohli dočasně přenést, vypnuli jsme prostě v obýváku topení a hodně jsme větrali, takže jsme se dostali na krásných 13°C a želva pochopila, že má jít do hajan. Pro nás to mělo ten pozitivní vliv, že jsme úžasně otužilí a všechny nemoci, které teď kolem řádí, se nám vyhýbají.

Želvičku máme v lednici už 14 dní a vypadá, že to se spaním myslí vážně.Škoda, že zrovna svátky, kdy budeme doma, prospí, ale to se nedá nic dělat, dárek dostane zkrátka o měsíc později.

Takže držím palce všem, aby se zimování povedlo, a na konci ledna zase budu hledat odpovědi, jak ji co nejlíp probudit

Krásné vánoce všem.

Ondrůškovi

Srdečně zdravíme všechny majitele želviček a hlavně zájemce o nákup nové želvičky.

Pro ty druhé jmenované tu máme jednu dobře míněnou radu zadarmo. Pokud jste při plánování nákupu želvičky došli až sem, na tyto stránky, zůstaňte! Není již potřeba chodit dál, právě jste se dostali do těch nejlepších rukou!

My jsme měli cestu k p. Kmochovi trochu klikatou, ale dodnes jsme moc rádi, že k němu vedla. Máme jednu „zděděnou" želvičku po jiném chovateli a když jsme jí dostali, byla v dost špatném stavu. Naštěstí jsme poznali p. Kmocha, který nám želvičku zachránil. Dostali jsme spoustu cenných a odborných rad. Naše setkání pak vyústilo logicky k nákupu dalších malých želviček. Pořízení nových želviček jsme připravovali dost dlouho a celou dobu jsme s p. Kmochem konzultovali všechny možné situace a řešení. Dost si s námi užil, jen co je pravda a my mu za to moc děkujeme. Proto máme dnes doma dvě nová želví miminka, z kterých máme velikou radost a která dobře prospívají. Řádně dodržujeme všechny jeho rady a pokyny, protože jen tak mohou být želvičky v pořádku. Rozsah jeho znalostí a zkušeností je obdivuhodný. Úžasné je také to, že u p. Kmocha, po řádném a vyčerpávajícím školení, si nekoupíte „věc", koupíte si živého tvorečka, kterého vám odchová a připraví s láskou k nim. A jedině při takovémto přístupu, chování, znalostech a zkušenostech máte jistotu, že si nového člena rodiny kupujete na správném místě. Přejeme vám všem, abyste na to místo došli a abyste měli ze svých želviček jen a jen radost. Buďte na ně hodní a milí, tak jak to dělá p. Kmoch. Budete spokojeni.

S pozdravem
Ondrůškovi, Ústí nad Labem

Antonín Mašíček

Pořídil jsem pro dceru želvičku marginatku. Je to už naše čtvrtá, (jedna nám utekla, takže máme tři). Opravdu jsem valil oči co vše ještě nevíme a co je třeba dodržovat. U pana Kmocha vím, že je odborník a vždy rád poradí.

Okoukal jsem jeho terária a hned jsem zadal jeho výrobu dle rozměrů, které potřebuji.
Venkovní výběh jsem přesunul více na slunce a hlídám vlhkost hoblin v boudě. Je docela neuvěřitelný co tato změna tak rychle pro želvy znamená.

Petra Pešková

Zdravím všechny, na konci roku 2009 jsem si od pana Kmocha pořídila krásnou maličkou želvičku. Byla jsem velice mile překvapena už při návštěvě pana Kmocha. Dostala jsem úžasné školení ohledně chovu želv a spoustu času na výběr želvičky. Ačkoli mi bylo vše dobře vysvětleno, po příchodu domů jsem začala pochybovat, zda vše dělám dobře. To bylo způsobeno asi tím, že ještě před koupí jsem četla spoustu "zaručených" rad a tipů, jak se o želvu starat. To byla chyba, na internetu člověk narazí na spoustu informací bohužel, většina z nich není zrovna dobrých. Naštěstí na tomto webu je vše znovu popsáno a pan Kmoch mi vždy poradil. A že to se mnou neměl lehké. Nejprve jsem si pořídila příliš malé terárium. Vše jsme ale zvládli, brzy pořídili správné terárium a želvička prospívá a dělá mi velikou radost. Opravdu jsem si jí moc zamilovala a velmi si vážím toho, že celé tři měsíce, co mám želvičku, se mohu, spolehnou, že mám k dispozici odborníka a přítele želv v jednom :-) Pane Kmochu, moc Vám děkuji a všude Vás doporučuji, komfort jaký nabízíte před, při i po pořízení želvičky se jen tak nikde nevidí a Vaše zkušenosti jsou velmi cenné (měl byste určitě zvážit vydání nějaké publikace). Jsem velice spokojená, a jakmile želvička povyroste, přijdu k Vám pro další, aby téhle nebylo smutno.
S pozdravem Petra Pešková

Zuzana Karagöz

Srdečně zdravím všechny želví rodiče i případné zájemce o želvičku!
Pokud si chystáte pořídit želvičku,jste tady určitě správně.Chovatele pana Kmocha,
mohu vřele doporučit.Sami jsme se před pár dny stali novopečenými rodiči želvího
miminka.Jsem moc ráda,že jsme se rozhodli naši Matyldu,(tak želvičku dcerka pojmenovala),
pořídit od tohoto milého pána.Nejen,že je pan Kmoch takový skutečný želví táta,je také
skutečný oborník, v chovu želv.Dozvíte se od něho neskutečně mnoho informací o chovu
želviček a rád se s vámi podělí i o jeho vlastní zkušenosti,kterých má s těmito zvířátky
požehnaně.Vždyt se také chovu věnuje už přes 20 let.Chovatelův celkový výklad trvá takové
dvě hodiny a určitě stojí za to.Takže si s sebou musíte přivézt i dostatek času,což si myslím,
že by pro každého svědomitého člověka,mělo být samozdřejmostí.Pokud tedy chce,aby mu želví
mládě rostlo,zůstalo zdravé a dožilo se vysokého věku.Já si to tedy přeji z celého srdce,
pro našeho želvího drobečka,proto jsem také velice vděčna,za webové stránky pana chovatele,
kde máte možnost,každodenního kontaktu s ostatními chovately a panem Kmochem samotným.Všichni
jsou to velice milí lidé,kteří jsou ochotni podat radu,nebo si navzájem předávat zkušenosti.
Prostě lidé,kteří mají o zvířátko skutečný zájem.a tak by to mělo být!
Vám pane Kmochu ještě jednou děkuji,všechno dělám podle vašich rad,aby se naše Matylda měla
k světu.
Mějte se moc hezky,s pozdravem Zuzana Karagöz.

B. Hendrych - dospělá želva
Ludvík je v pořádku a je super. Perfektně se sžil s Buldoky, kteří ho hlídají a když se někde zašprajsuje, tak to hned běží hlásit, abychom ho vysvobodili. Když je hezky, tak chodí na procházky. Nikdy jsem si nepomyslel jak je taková želva rychlá.
Zdravím Vás a všichni děkujeme za skvělého kamaráda.
 

Vošáhlíkovi

koncem listopadu 09 jsme si od Vás přivezli dvě želvičky Testuda marginata. Obě jsou naprosto úžasné. Jsme moc rádi, že máme želvičky od Vás, protože Váš přístup i množství informací, kterými jste nás zahrnul jsou nedocenitelné. Vlemi oceňuji webové stránky, kde se dozvím všechno, co potřebuji. O kvalitách Vašeho chovu jsem se přesvědčila i na magistrátu při přihlášení želviček. Paní Vránková, u které jsem byla želvičky zapsat na Vás pěla samou chválu a ubezpečila mne, že želvičky z Vašeho chovu trpí minimálním úhynem. Zatím naše holky její slova jen potvrzují. Věřím, že pokud se budeme řídit Vašimi radami, tak moje děti jednou po nás zdědí krásné a zdravé želvy :-), už dnes víme, že rozhodně nebudou jen dvě.

Díky

Vošahlíkovi

Darina Supíková, Pavel Supík

Pokud uvažujete o koupi želvy, tak bych všem chtěla velice doporučit nákup u pana Kmocha. Moje původní představa, že se bude jednat o nějakého kšeftaře se želvami, byla opravdu mylná. Je to velký přítel želv, který vás zahrne takovým možstvím vyčerpávávajících informací o jeho miláčcích, že se svou želvičkou pojede domů s pocitem, že si vezete další dítě z porodnice. Jeho přístup se mi moc líbil.

My jsme si od něho odvezli naši Matyldu 4/4/09, už nám trošku holka povyrostla, taky už byla nemocná, ale naštěstí se z toho dostala. Teď je šikovná, bez problémů, dodržujeme všechny rady a doporučení  od pana Kmocha, myslím si, že o želvách toho opravdu ví dost.

Všechny chovatele zdravíme a přejeme hodně zdraví - hlavně  želvám.

Darina Supíková, Pavel Supík

Martina + Přemek Panuškovi

Dobrý den, pane Kmoch,

ráda bych Vám napsala, jak se mají želvičky, které jsme si od Vás s manželem před 14 dny přivezli.

Jsou úžasné. Ráno se probouzejí kolem osmé hodiny a jdou se vyhřívat pod žárovku (obměňujeme 25 W a 40 W).
Potom se nasnídají. Nejvíce jim chutná jetel ze zahrady a té starší granule (dostávají je 1 x týdně). Nic jiného nemusí. Zkoušeli jsme mrkev nebo rajče pro zpestření, ale nevzali si. Potom se procházejí po terárku a čekají na další ohřívací kůru. A tak to pokračuje celý den. Vpodvečer je koupeme (vždy asi 30-40 minut) - to se jim líbí, už se do vody i vyprazdňují (pokud to nestihnou při vycházce po zahradě).

Ven je dáváme pouze o víkendu (ve všední den to nestíháme, po příchodu z práce je stihneme akorát vykoupat a jdou spát)
a moc se jim tam líbí (zvlášť když svítí sluníčko). Je neuvěřitelné, jak umí rychle běhat.
Asi nakonec budeme muset nějak vyřešit ten výběh. Největší problém je náš pes, který si pořád nemůže zvyknout, že nejsou na hraní. Hrabe po nich packou a chce je brát do huby. Takže já pasu želvy a manžel drží psa - prostě rodinná idylka.

Želvy si ochočily i manžela, který byl původně proti nim (ale tak to probíhala i se psem a teď se bez něj nehne)
Ještě jednou vám moc děkujeme

Martina + Přemek Panuškovi


Milan Kotva

Dobry den,
po delsi odmlce se ozyvam s informaci, jak nase zelvy preckaly zimu.
Nejstarsi, se kterym jsem mel starosti ohledne zimovani, protoze na nej neni zvykly, je jiz uplne fit, a zere jako nezavreny i travu ve vybehu, do ktereho jsem obe starsi zelvy v techto slunnych dnech na nekolik hodin daval. To driv nedelal, opravdu mu to zimovani prospelo.
Prostredni zelvicku jsem probudil pred koncem brezna, nyni jiz take normalne zere a je cila. Spala dlouho, ale vypada zcela v poradku.
U ten nejmladsi, co mam od Vas nyni z jara (T. marginata), se mi velmi osvedcil zlepsovak, o kterem jsem Vam pred casem psal, ze ho chci vyzkouset. Do teraria jsem dal nizkou misku s hlinou a do ni jsem rozsypal seminka jetele lucniho. Po nekolika dnech rostlinky vyklicily a zelvicka ma samoobsluznou jidelnu, do ktere si chodi mlsat. Dostava samozrejme i dalsi stravu, ale tohle ji zjevne bavi i chutna, uz jsem dvakrat musel dosivat novy jetel.
S pranim vseho dobreho
Milan Kotva


Sluníčková Ludmila

Dobrý večer,
Naše želvička nám dělá velkou radost a určitě se jí u Nás líbí. Její terárko za den proběhne mockrát než se uloží do domečku z kokosu.Pak se jí vypne světlo i UV lampa aby měla druhý den opět sílu.
Děkujeme.

Martina Beránková

beranek_

Dobrý den, také od Vás máme želvičku/zelenavou/...Je to čilé a zvídavé zvířátko, je naprosto úžasná. Moc a moc za ní děkujeme.

 

 

 

 

 

Jana

Máme od vás želvičku testudo hermani. Jsme velice spokojeni želvička je krásná ,velice čilá. Tak všem mohu doporučit váš chov a vaše služby jsou opravdu nejlepší!

Natálie

Dobrý večer,
naše želvička je veliká cestovatelka a ráda chodí po akvárku, také se ráda koupe a nejlepší jídelníček je ovoce, zelenina.Děkujeme za želvičku zelenavou je to velmi čilé zvířátko.

Mirka Frošová

Dobrý den, i my patříme k chovatelům, kteří mají od Vás želvu zelenavou. Jsme s ní velmi spokojeni a snad i ona s námi. Je velmi čilá a žere taky velmi pěkně. Zjistili jsme, že nejvíce má ráda rajčata. Moc za ni děkujeme.

Tereza Skalická

skalicka_

Děkuji Vám za službu, kterou jste pro chovatele zavedl. Želvička je v dobré formě a musím říct, že je opravdu hodně společenská. Už po měsíci reagovala na hlas. Žere z ruky a největší lahůdkou je pro ní tenké kolečko banánu, které s chutí zblajzne za pár minutek.

 

 

 

 

 

Blanka Hůlková

hulkova_

 

Želvičky vypadají spokojeně. Momentálně se jim dokončuje příbytek dle Vašich rad. Zatím mají provizorní, trochu menší, ale každodenní vycházky i s lázní. Váš výklad byl moc zajímavý a řídíme se podle něj. Ale až příjde čas zazimování určitě bude i spousta dotazů. Jinak moc děkujeme a přikládáme foto ze seznamovacího dne.

Hůlková B a J

 

 

Lucie Michalů

Naše želvička říkáme ji šedesátka, respektive můj synovec, je naprosto v pořádku, myslím, že prospívá moc dobře. Je převezena do rakouska a opravdu v té nejlepší péči. Jsem moc ráda, že jsem dostala Vaši želvičku zrovna od Vás a mohla využít vašich rad. Přaji krásné prázdniny a moc dalších úspěchů v chovu. Mějte se moc dobře.
S pozdravem Lucie Michalů

p. Jíšová

Dobrý den.Želvička od Vás je prostě skvělá. Nevím, jestli je to možné, ale naše Růženka se mazlí. Když si ji vezmu na ruku,vystrčí hlavičku, otáčí s ní, otírá se o moje prsty. Má krásnou barvu, myslím, že se jí tady líbí. Venku ji nenechávám, chodí jen na procházky, ale beru ji domů. Koupání přímo zbožňuje, když se jí to už nelíbí ,hrabe se ven. Máme z ní všichni velkou radost. Opravdu jí nejvíce chutnají rajčata, to píší i ostatní, ale nepřeháníme to.

Petra Bumbová

Dobrý den,
želvička se má báječně, dokázala si ochočit všechny okolo. Stala se miláčkem celé rozvětvené rodiny, dokonce i té části, která původně měla proti jejímu pořízení námitky. Je velice milá, od začátku nebyla nijak plachá, teď už si sama leze na ruku. Vytvořili jsme si s ní i systém komunikace, když chce běhat ven z terária (po bytě), vyleze si na vyvýšené místo a škrábe na sklo, stejně si řekne o vyndání z koupele. Má ráda teplou vodu.

Váš výklad byl myslím dostačující, snažíme se vše dodržovat a snad nám to i jde. V teráriu je zářivka i žárovka s časovačem, krmíme čerstvým ovocem a zeleninou. Před týdnem praskl želvičce krunýř, předpokládáme, že roste.

Registrace na krajském úřadě proběhla bez nejmenších problémů.

Zatím se akorát nenaučila vylučovat do koupele, ale vzhledem k tomu, že je většinou neustále někdo doma, není problém to po ní uklidit. Celkově je naše želvička naprosto bezproblémové milé zvířátko, doufáme, že se dožije vysokého věku. Jsme moc rádi, že jsme si ji pořídili.

S pozdravem Petra Bumbová

p Strnadová

Želvička ( Růženka - pojmenovala ji dcera), je ve výborném stavu. Apetit má teda pořádný.
S Vaším výkladem jsem byla spokojená naprosto. Růženka si získala celou rodinu i babičky které ji hlídaly v době naší dovolené.
Ještě jednou děkuji . Gacho Strnadová

p Zálišová

Dobrý den pane Kmoch, jsme velice spokojeni s oběma želvičkama, které od Vás máme. Děti se o ně vzorně starají, každý den je koupou a celý den tráví venku. Myslíme si, že se jim daří výborně, aspoň podle toho jak jim chutná. Váš výklad byl pro nás zatím vyčerpávající, pokud bychom měli nějaké potíže, rádi se na Vás obrátíme. Ještě jsme zatím neměli čas napsat Vám vzkaz do Vašich stránek, protože jsme byli na dovolené a jinak jsme na chalupě. Ale jakmile si najdeme chvilku, rádi Vám tam napíšeme příspěvek.
Přejeme Vám krásné léto a děkujeme. Jana a Roman Zálišovi.

Veronika Ullíková

Želvičky nám rostou jako z vody. Dali jsme na Vaše rady a všechno je v pořádku. Jsme tedy velmi spokojení. Děkujeme za optání a pozdravujte ostatní želvičky.
Na shledanou Ullíková

Jaroslav Prokeš

Vaše želvičky udělaly mým dcerám VELIKOU radost už když jsem je přivezl. Dostaly jména Maruška a Boženka, holky na ně mluví, koupou je, a pozorují, jak se zahrabávají do hoblin. Od začátku července máme želvy na chalupě. Mají sice malé terarium bez světla, ale zato mají veškerý servis - 2x denně koupání, několik hodin denně pastva na zahradě (tráva a listy ze zeleniny) a hlavně se "proběhnou". Nikdo z nás netušil, jakou dokáží vyvinout rychlost - stále je hlídáme. V Praze v teráriu už mají instalovanou zářivku i žárovku - dle vašich rad, akorát jsem místo hmoždinek použil plastové škrtítko ze šňůrek u zimní budny, které jsem navlékl na el. kabel a podle momentální výšky vrstvy hoblin můžu pohodlně změnit výšku osvětlení. Na zářivku a na sluníčko želvičky reagují okamžitě (ožijí, jako bych do nich dal nový baterky), lezou, žerou a vyhřívají se - přesně podle Vašeho výkladu, se kterým jsem 100% spokojený, takže zatím nemám žádné další otázky. Akorát jsem se ještě
nedokopal k té registraci na magistrátu, ale už mám po dovolené a tak se tam vydám brzy.
Hodně úspěchů v dalším odchovu Vám přeje J. Prokeš s rodinou

Petra Jabůrková

Dobrý den pane Kmochu, nedávno jsme u Vás koupili 3 malé želičky T.
greaca, které se mají čile k světu a jsou v dobrém zdravotním stavu.
Chtěla jsem Vám především poděkovat za ochotu a také milý a profesionální
přístup při samotném prodeji želv. Věnoval jste nám mnoho času a
užitečných rad. Přeji Vám mnoho chovatelských úspěchů a již teď se těším
na naši případnou budoucí spolupráci.
S pozdravem, Petra Jabůrková

paní Rajmanová

Dobrý večer pane Kmoch!
Jen Vás chci pozdravit a říci že Vaší želvičce se u nás daří dobře, (je to náš mazlik)Ráda se koupe,je to zvědavec a průzkumník:-)) Baští ráda vše ,,předepsané" (čínské zelí, granulky.rybičku,mrkev,výjimečně rajče,okurku,led. salát, list květáku,občas nepohrdne ani vojtěškovým senem)Už se těšíme až začne být venku teplo a budeme ji moct brát sebou na zahradu.Každý měsíc přibrala tak 3gr.Vaše stránky pravidelně pročítám, vždy tu najdu něco nového a poučného.
Mnoho úspěchů ve vaší práci přejí Rajmanovi

 

< Zpět na "Jak Chováme želvy" Pokračovat na "Chovná zařízení" >

http://www.chovzelv.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=18

Přihlášení

Facebook

Můžete nás podpořit také na Facebooku

 

 

 
 

On-line uživatelé

Právě přítomno: 108  hostů a 2  členi