Není tomu tak dávno, kdy se malá želvička narodila, tehdy když byla ještě jako vajíčko vůbec nemohla tušit, že se jednoho dne stane velký zázrak, který jí přivede na tento svět. Opravdu nevěděla co jí čeká, neboť to nevědí žádné želvičky, dokonce ani mi lidé to nevíme a takový je život, je plný nástrah a překvapení, které nelze odhadnout ani předpokládat, a protože život není opravdu jednoduchý pro nás lidi, tak zvířátka to mají ještě mnohem těžší, poněvadž jsou odkázání na milost a nemilost nás lidí a záleží tedy jen na nás jak se o ně budeme v zajetí starat. Malá želvička potřebuje spoustu lásky a péče a kdo není schopen jí tuto péči nabídnout, ač se radši stará o nějaké jednodušší tvorečky jako například rybky.

Já osobně mám velmi dobrou zkušenost, i když ne tak dlouhou praxi co se týká chovu želvičky. A chtěl bych se s Vámi všemi co tento článek budete číst o ní podělit. Pokud jste dobří želváči, tak by Vás mohl můj článek alespoň trochu zajímat a zaujmout, pokud tomu tak nebude, můžete mi dát vědět. Věřím však v to, že můj článek úplně neodsoudíte a bude se líbit alespoň někomu.

Přeji Vám všem co jste se dočetli až na toto místo příjemnou četbu a dobrý pocit z toho, že nemarníte svůj drahý a velmi vážený čas. Ač se Vám tedy následující řádky libí nebo ne, prosím dočtete mou práci až dokonce. Děkuji mnohokrát nejen Vám čtenářům, ale i člověku, který mi mohl pomoci k uskutečnění tohoto přání a jen díky jeho pomoci vznikly následně tyto řádky. Jeho jméno však nezmiňuji, protože pokud tento článek umístí na svoje internetové stránky není toho třeba. Jsou to mimochodem jedny z nejvěrohodnějším a pravdivých stránek co jsem kdy četl, a proto, že já sám jsem se mohl s dotyčným setkat, vím o čem mluvím. Nestojí Vám na Vašich želvičkách, Vaše škoda, děláte velkou chybu, když čtete všechny možné informace na internetu a nemáte je ověřeny, neboť jak je známo většina těchto informací nemusí být pravda, ale stránky dotyčné osoby jsou prověřeny nejen zkušeností dotyčné osoby po dlouhá léta, ale také následujícími stovkami spokojených chovatelů jak je mi známo.

Proto já sám jsem se vyhnul pokušení číst všechno na internetu a v knihách mnoha autorů, neboť jsem měl pak v hlavě jakýsi chaos a ten mi akorát ztěžoval správnou volbu a informace o želvách pak byli i zkreslené, a proto že jsem svědomitý a pečlivý chovatel a chci, aby mě má želvička přežila a mohli mít radost z jejich potomků jednou i mé děti nechci nic zanedbat a věřím dlouhodobé zkušenosti samotného chovatele, který ví mnohem víc než mnozí autoři knih o želvách samotných. Znám ho necelý rok, ale i přesto mu plně důvěřuji, neboť vše co mi poradil doposud je pravda a v ničem se nezmýlil. A těší mě také pozitivní zkušenost setkání se z člověkem, kterému nezáleží na penzích, ale na tom, jak se bude mít želvička u nového majitele.

Při samotném odběru krásných želviček všemožného druhu zjistíte následující věc, která Vám do budoucna bude k užitku a když připočtu ještě vřelé a slušné chování prodávajícího a hlavně jeho skvělý výklad s humorným zakončením tak věřte nebo ne bude se Vám odsud jen těžko odcházet a určitě se neuvidíte naposledy. Je to prostě skvělý a upřimný člověk, který dokáže lidem rozdávat radost a úsměv.

Pokud jsem Vás zaujal a máte s těchto řádek pocit toho, že by jste se chtěli stát novými chovateli neváhejte a ozvěte se dotyčné osobě, bude mít tak další lidi, o kterých bude vědět a nebude tak sám, kdo se pokouší chránit zvířátka o kterých se ví, že jsou velmi ceněná a je jich malé množství. Bude mít radost, uvidíte sami.

Na závěr ještě uvádím malou humornou část, která se sem hodí a jistě také přinese pozitivní myšlení a náladu, všem těm, kteří až do této chvíle nejsou plně rozhodnuti. Možná jim následují má tvorba z rozhodnutím pomůže, uvidíme.

Želví rodinka

Žije jedna želví rodinka.
Jeden táta, jedna maminka,
protože se mají rádi,
jsou něco víc než kamarádi.

Mají spolu želvátka,
roztomilá děťátka.
Z vajíček se vyklubali za rodiči pospíchali.
Byla to však chůze nežli běh,
popadali sotva dech.

Pročpak se tedy divíte,
že oddechu si dopřáli a na slunci se ohřáli.
Pak schází jim jen pestrá potrava,
pozor kámen zahni doprava,
ještě cesta přes úbočí,
je to výška, svět se točí.

Další místo k odpočinku a s kempinkem pro svačinku.
Nejraději mají samou zdravou potravinu,
jedí ovoce a zeleninu.
A ještě malý zákusek,
pampeliška je jejich pamlsek.

Jestli máte dotazy nebo případný zájem mi něco sdělit, můžete tak učinit přes elektronickou poštu a to na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mi napište vzkaz na webové stránky do kolonky reference (pouze pro členy stránek). Odepíši co nejdříve to bude možné. Děkuji za pochopení. 

Pro budoucí teraristy postačí webová adresa stránek, která je: www.chovzelv.cz , zde se dovíte vše co budete potřebovat pro spojení s dotyčnou osobou.

Jaroslav Majevský
autor článku

 

 

Přihlášení

Facebook

Můžete nás podpořit také na Facebooku

 

 

 
 

On-line uživatelé

Právě přítomno: 62  hostů a jeden člen